RAW Spirulina Plus

6 hodnotení
 
 

Chrumkavé kúsky RAW Spiruliny sú vyrábané výhradne procesom šetrného sušenia za nízkych teplôt. Jedná sa o doplnok stravy.

Dostupnosť Zvoľte variant Vypredané Skladom
Variant
Jednotková cena €19,90 / 1 ks €9,90 / 1 ks
€19,90 €9,90 od €9,90    
Značka BEWIT®
Kategória BEWIT
Záruka Trvanlivosť uvedená na obale výrobku
 

RAW SPIRULINA PLUS

Spirulina je modrozelenou sladkovodnou riasou, ktorá k svojmu správnemu rastu potrebuje skutočne čistú vodu, dostatočný slnečný svit a pomerne vysoké pH. Behom rastu sa s pribúdajúcimi bunkami točí do ľavotočivej špirály, od ktorej je odvodený jej názov. Plne zrelá Spirulina tvorí zelený povlak, ktorý je šetrne zbieraný vo forme biomasy a následne spracovaný do finálnej podoby prášku, kúskov alebo tabliet.

Zloženie a vlastnosti

V rámci svojho prirodzeného zloženia predstavuje Spirulina jeden z najkomplexnejších zdrojov ľahko vstrebateľných makro i mikro živín v tej najprirodzenejšej podobe. Spirulina predstavuje vhodný rastlinný doplnok stravy aj pre vegánov a vegetariánov, a to najmä peo obsah železa a vitamínu B12, ktorých môže mať v rámci obmedzenia živočíšnych produktov nedostatok. Každá bunka v tele iste uvíta i prítomnosť prírodného selénu. Spirulina ďalej predstavuje zdroj vitamínov skupiny B, ako sú vitamíny B1, B2, B3, B6 a B9. Z vitamínov rozpustných v tukoch sú v Spiruline prítomné predovšetkým vitamín E a vitamín A. Z pohľadu makro živín je tak významným zdrojom nielen potrebných vláknin, ale aj rastlinných ľahko vstrebateľných bielkovín. 

Spôsob prípravy

Kúsky na prvý pohľad iste zaujme svojou sýtou modrozelenou farbou, lesklým vzhľadom a chrumkavou konzistenciou. Chuť Spiruliny je výrazná a obecne sa podobá chuti rias. Chrumkavé kúsky sa môže priamo konzumovať alebo je možné s nimi dochutiť rôzne šaláty či vlažné polievky. Výborná je kombinácia Spiruliny spolu s strukovinovými nátierkami, ktorým dodáva výraznú chuť a lákavý (pútavý, atraktívny) vzhľad.

Doporučené dávkovanie

1–2× denne 1 čajová lyžička (1 čajová lyžička 2,5 g)

Upozornenie

  • Neprekračujte doporučenú dennú dávku.
  • Výrobok nie je určený k náhrade pestrej a vyváženej stravy.
  • Uchovávajte mimo dosah detí.
  • Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotným a kojacím ženám.
  • Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.

 

Balenie

Môžete si vybrať z dvoch alternatív balenia:

  • v papierovom vrecku, obsah 250 g
  • v sklenenom pohári, obsah 80 g

Balenie v sklenenom pohári z hnedého skla zaisťuje hygienu, čistotu, trvanlivosť a vylučuje kontakt s plastmi.

Krajina pôvodu: Indie

Certifikáty: 1579613392-Protokoly-laboratornich-zkousek1579613393-Certifikat-AJ1579613393-Certifikat-CZ

Vlastnosti RAW

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: