Konopné semienko nelúpané BIO

11 hodnotení
 
  • 1 z 4
 

Komplexná výživa a najzdravšie semienko pre organizmus. Majú protizápalové účinky a kompletne podporujú imunitný systém celého ľudského organizmu. Vhodné k prečisteniu a detoxikácií. Bez lepku.

 

Dostupnosť Zvoľte variant Dodávka do 3 pracovných dní Dodávka do 3 pracovných dní Dodávka do 3 pracovných dní
Variant
Jednotková cena €2,20 / 150 g €5 / 500 g €9,60 / 1000 g
€2,20 €5 €9,60 od €2,20    
Značka Zelená Země
Kategória Bezlepkové doplnky stravy z konope
Záruka Trvanlivosť uvedená na obale výrobku
 

Konopné semienko nelúpané BIO

Konopné semienko patrí k najzdravším a najvýživnejším potravinám pre ľudský organizmus. Semienko je vyrobené z povolených potravinárskych odrôd technického konope a nemá psychoaktívne účinky.

Ako pomáhá konopné semienko

Obsiahnuté látky podporujú činnosť mozgu, stimuluje vývoj a regeneráciu organov, znižujú hladinu cholesterolu. Majú protizápalové účinky a kompletne podporujú imunitný systém celého ľudského organizmu. Vhodné k prečisteniu a detoxikácií.

Užívanie konopného semienka je vhodným doplnkom pri vysokej fyzickej i psychickej záťaži. Výhodou pre športovcov je tak isto schopnosť odbúravať metabolity kyseliny mliečnej, zodpovedné za bolesti svalov.

Konopné semienko neobsahuje lepok, a preto sú konopné produkty vhodné i pre ľudi s bezlepkovou diétou.

Čo obsahuje konopné semienko

Nelúpané konopné semienko obsahuje vysoký podiel vlákniny. Vyznačuje sa vysokým obsahom bielkovín (albumín a edestín), obsahuje všetkých 23 aminokyselín nachádzajúcich sa v prírode, z toho 8 esenciálnych (takých, ktoré si ľudské telo nevie vytvoriť samo), ktoré sa doplňujú do tela iba stravou.

Konopné semienko je prirodzeným zdrojom vitamínov A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D a E, ďalej antioxidantov, vápniku, horčíku, draslíku, železa, fosforu a ďalších bioaktívnych látok.

Vzácny je vysoký a ideálny pomer esenciálnych nenasýtených mastných kyselín omega 3 a 6, ďalej fytosterolu, chlorofylu a lecitínu.

Užitie konopného semienka

Semienka majú jemnú orieškovú chuť.

Surové semienka sa hodia ako prísada do šalátov, nálevov, zasypávajú sa nimi omáčky, ovsené vločky a ďalšie jedlá. Ich rozomletím na mlynčeku na mak či mäso získate pastu vhodnú ako prísadu do nátierok alebo omáčok. Po namočení cez noc vo vode, zmes s vodou rozmixujeme a scedíme. Získame super výživné konopné mlieko.

Vhodné je tak isto pri pečení chleba či buchiet a koláčov. Zdravá pochutina - veľmi chutné a jednoduché je semienka na sucho opražiť na panvici a zmiešať zo soľou a konopným olejom.

Použitie detoxikácia, posilnenie imunity, protizápalové účinky
Vlastnosti bez lepku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: