ELIT Olej horčičný 100%

8 hodnotení
 
 

Olej z horčičných semien posilňuje imunitu, cievne steny, znižuje "špatný" cholesterol, zlepšuje trávenie, pozitívne vplýva na kardiovaskulárny systém, hormonálnu rovnováhu, nervový a endokrinný systém.

Dostupnosť Skladom
Jednotková cena €11,20 / 200 ml
€11,20    
Kód tovaru 199
Značka ELIT
Kategória Oleje lisované za studena
Záruka Trvanlivosť uvedená na obale výrobku
 

ELIT Olej horčičný 100%

Mnohé stáročia bol tento olej výsadou výlučne cárskeho dvora. Preto sa mu hovorilo “imperátorská delikatesa“

Olej z horčičných semien patrí medzi najcennejšie. Obsahuje veľké množstvo ľudskému telu prospešných látok, najmä vďaka tzv. „rastlinným hormónom“ - fytosterolom. Fytosteroly majú baktericídny účinok. Priaznivo pôsobia na zníženie hladiny „zlého“ cholesterolu v krvi a zlepšujú stav pokožky.

V horčičnom semiačku nájdeme aj veľké množstvo vitamínov. Napríklad vitamín A je veľmi dôležitý na správny rast organizmu a posilnenie imunity. Vitamíny K a P posilňujú steny ciev. Nájdeme tu aj vitamín B6, ktorý hrá dôležitú úlohu pri metabolizme (tukov, sacharidov, bielkovín, vody a minerálnych látok – solí). Tiež sa podieľa na tvorbe hemoglobínu, zlepšuje činnosť centrálnej a periférnej nervovej sústavy (vitamín B6 je prírodné antidepresívum). 

Olej z horčičných semiačok je zdrojom nenasýtených mastných kyselín Omega 3 a Omega 6, Má pozitívny vplyv na funkciu kardiovaskulárnej sústavy, normalizuje metabolizmus tukov, zlepšuje trávenie, udržiava normálnu hormonálnu rovnováhu, zlepšuje stav pohlavných orgánov, nervový a endokrinný systém. Posilňuje odolnosť organizmu pred infekciami a je vhodný pri drobných poraneniach pokožky.

Vonkajšie použitie:

Má prehrievajúci účinok, zlepšuje krvný obeh pri zápalových procesoch. Vďaka svojim účinkom sa často používa do krémov proti DNE, reumatizmu a myopatii.

Vnútorné použitie:

Odporúča sa na prípravu studených pokrmov, šalátov, zemiakov, rýb, mäsa.

Zloženie:

100% olej z horčičných semien (Sinapis Arvensis).

Olej nie je vyrobený z geneticky modifikovaných rastlín.

Skladovanie:

Na tmavom mieste pri izbovej teplote. Po otvorení skladovať v chladničke.

Upozornenie: Tento výrobok absolvoval rádiologickú kontrolu.

Krajina pôvodu: Ukrajina

Podobný produkt

Použitie cievy, cholesterol, kardiovalskulárny systém, lepšie trávenie, nervový systém, posilnenie imunity
Zloženie a alergény Horčica.
Energia na 100 g: 3 692 kJ / 898 kcal. Výživová hodnota na 100g: Tuky 99,8 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 7-14 mg), Sacharidy 0 g, Bielkoviny 0 g, soľ 0 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: