Apatit

Apatit má podnetné vlastnosti. Predstavuje styčný bod medzi vedomím a hmotou.  Apatit je naladený na budúcnosť, ale napriek tomu dokáže spájať človeka s jeho minulými životmi. Je zdrojom psychických darov a duchovného naladenia. Prehlbuje meditáciu a zvyšuje tzv. hadiu silu alebo kundalíni. 
Psychologicky apatit zvyšuje motiváciu a vytvára rezervy energie. Vyvoláva otvorenosť, uľahčuje kontakt s ostatnými ľuďmi, podnecuje k otvorenému jednaniu. Potláča ľahostajnosť a nepriateľstvo. Odstraňuje negatívne postoje. Pomáha hyperaktívnym a autistickým deťom.
Povzbudzuje tvorivé schopnosti a intelekt. Apatit prečisťuje zmätky a spory, pomáha získavať informácie, ktoré sa dajú použiť k osobnému i spoločnému prospechu. Apatit rozširuje vedomie, otvára cestu pravde. Utišuje ľútosť, apatiu a zlosť. Znižuje podráždenosť a prekonáva citové vyčerpanie. Uvoľnením energie koreňovej čakry odstraňuje sklamanie a podporuje vášeň, v ktorej nie je prítomná vina.

Liečebné využitie
Apatit lieči kosti a podporuje tvorbu nových buniek. Napomáha vstrebávaniu vápniku a prospieva chrupavkám, kostiam, zubom, pohybovému ústrojenstvu. Zlepšuje stav pri problémoch s kĺbmi a krivicou. Tento kameň potlačuje pocit hladu a zvyšuje účinnosť metabolizmu. Podnecuje ku zdravému stravovaniu. Pôsobí liečivo na žľazy, meridiány a vnútorné orgány. Slúži k zníženiu vysokého tlaku. 

Umiestnenie
Noste podľa potreby priamo na tele na postihnutom mieste.

Modrý apatit zaisťuje spojenie s duchovnými sprievodcami pohybujúcimi sa vo výrazne vyšších rovinách. Prospieva pri prenášaní verejných prejavov, podporuje komunikáciu v skupine, otvára krčnú čakru a pôsobí blahodárne na srdce a stavy citovej nevyrovnanosti.

 

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom